Nigdy nie mówiliśmy, że lekarze będą zwolnieni z odpowiedzialności. Prowadziliśmy rozmowy, by znaleźć alternatywę wobec prostego zwrotu nienależnej refundacji jako karę za nieprawidłowości. Nic nie osiągnęliśmy, bo z drugiej strony było tylko oczekiwanie bezkarności - powiedział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej".