18 kwietnia minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wziął udział w drugim dniu obrad Konwentu Marszałków, który odbywał się w Łańcucie-Nowej Wsi na Podkarpaciu. Mówił o zmianach, jakie jego resort chce wprowadzić w ustawie o działalności leczniczej oraz o propozycjach zmian dotyczących Narodowego Funduszu Zdrowia.