Działania Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wprowadzają destabilizację i chaos zagrażający systemowi przyjęć pacjentów, którym grozi utrata możliwości kontynuowania leczenia specjalistycznego w swoich przychodniach od 1 września br. - ostrzegają sygnatariusze stanowiska dolnośląskiego środowiska lekarskiego.