Trwa proces łączenia zakładów opieki zdrowotnej w Bełżycach. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 i Szpital Powiatowy im. dr Wojciecha Oczki oficjalnie funkcjonują w jednej strukturze od 2 kwietnia. Włączanie szpitala do struktur SP ZOZ nr 1 odbywa się bez przeszkód i w praktyce nie oznacza żadnych zmian dla pacjentów, którzy nadal mają zapewniony ten sam zakres usług medycznych i dostęp do lekarzy.