Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Zdrowia z prośbą o przekazanie informacji odnośnie działań i zamierzeń resortu zdrowia w kwestii dostępu pacjentów po 1 lipca br. do leków stosowanych w ramach programów lekowych oraz w ramach chemioterapii "zgodnie z poszanowaniem praw świadczeniobiorców".