Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska poinformowała, że w dniach 13-22 kwietnia do jej Biura wpłynęło łącznie 19 zgłoszeń od pacjentów wskazujących na ograniczenia dostępności leczenia stosowanego w chemioterapii. 19 kwietnia w godzinach wieczornych do kraju trafił pierwszy transport brakujących dotąd leków.