Zaproponuję niezależny od Narodowego Funduszu Zdrowia, obiektywny sposób ustalania cen procedur medycznych. Być może powinna to robić Agencja Oceny Technologii Medycznych. Dziś mamy do czynienia z sytuacją, w której NFZ sam wycenia, kontroluje i płaci za wykonane procedury - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".