Okręgowa Rada Lekarska Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej w stanowisku przyjętym 18 kwietnia wyraziła solidarność z lekarzami Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej, którym dyrektor ZOZ wypowiedział dotychczasowe warunki pracy i płacy i jednostronnie zerwał porozumienie z dnia 31 grudnia 2007 r. zawarte z poparciem starosty skarżyskiego pomiędzy dyrektorem ZOZ i lekarzami szpitala.