Zgodnie z informacjami, które Ministerstwo Rozwoju Regionalnego otrzymało od Ministra Zdrowia, Centrum Systemów Informatycznych w Ochronie Zdrowia ma przygotować plan naprawczy, który ma usunąć uchybienia wskazane przez Najwyższą Izbę Kontroli, jednocześnie gwarantując terminową realizację projektów "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1)" oraz "Platforma udostępniania online przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych (P2)".