Na 8 podmiotów leczniczych podległych samorzadowi województwa świętokrzyskiego 3 osiagnęły dodatni wynik finansowy: Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Zysk finansowy tych placówek za 2011 r. wyniósł 2 008 409 zł.