Dwa miejskie szpitale w Łodzi - III im. dr K. Jonschera i IV im. dr H. Jordana - zostaną połączone. Taką decyzję podjęła Rada Miejska na wniosek władz wykonawczych. Ma ona uchronić szpital przy ul. Przyrodniczej przed problemami finansowymi, a także polepszyć jakość usług i oferty medycznej dla łodzian i pomóc sprostać udziałowi w rywalizacji na rynku medycznym.