Szpital Specjalistyczny w Jaśle znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Z roku na rok rośnie zadłużenie placówki - tylko za ubiegły rok wygenerowano stratę na kwotę 2,4 mln zł. Opracowywane do tej pory programy naprawcze przez kierownictwo placówki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Obecnie obowiązania szpitala wynoszą już ponad 12 mln zł i muszą zostać pokryte z budżetu Powiatu Jasielskiego.