Narodowy Fundusz Zdrowia co do zasady będzie kontraktował programy lekowe na zasadach podobnych jak dotychczas, a więc będzie możliwość kontraktowania według programów, a nie według cząsteczek czy wskazań dla tych cząsteczek, które są elementami składowymi programów lekowych - zapowiedział wczoraj w Sejmie wiceminister zdrowia Jakub Szulc. - Nie będziemy więc mieli do czynienia z taką sytuacją, że każda cząsteczka lecznicza czy każdy produkt będzie musiał być rozliczany osobno - wyjaśnił.