Od piątku w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie trwa pogotowie strajkowe. Strajk zaplanowano na 9 maja. Dzień później odbędzie się pikieta. Wcześniej (18, 19, 23, 24 kwietnia) odbyło się referendum strajkowe, w którym wzięło udział 657 pracowników, tj. prawie 2/3 załogi. Za przeprowadzeniem strajku głosowało 610 osób, czyli ponad 92%.