23 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą senator PO Helena Hatka zorganizowała spotkanie z mieszkańcami miasta. Na spotkaniu pojawiło się około 50 byłych pracowników SPZOZ, którzy od 5 lat walczą o zaległe wynagrodzenia. Powodem ich wizyty były obietnice złożone przez senator Hatkę podczas pikiety 1 września 2011 r., zorganizowanej przez byłych pracowników, a także działaczy i działaczki Solidarności oraz Inicjatywy Pracowniczej.