Dr Grzegorz Władysław Basak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i dr Jakub Fichna z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi weszli w skład powołanej przez minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarę Kudrycką 18-osobowej Rady Młodych Naukowców trzeciej kadencji. Ich zadaniem będzie m.in. identyfikowanie już istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców.