Komitet Strajkowy podjął decyzję o zaostrzeniu strajku w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie. Dziś rozpoczął się strajk okupacyjny w budynku administracji. Protest w placówce trwa od 9 maja - początkowo polegał na oflagowaniu budynków, 10 maja odbyła się także pikieta, w której uczestniczyło ok. 400 osób.