17 maja w SPZOZ Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Opocznie został poświęcony i oddany do użytku nowy tomograf komputerowy. Do tej pory pacjenci, często w bardzo ciężkim stanie, musieli jechać na badanie do Tomaszowa, Piotrkowa czy Końskich Dzięki nowemu urządzeniu pacjenci będą mogli być szybciej zdiagnozowani, co w konsekwencji przyspieszy proces leczenia.