18 maja w Senacie, z inicjatywy wicemarszałka Stanisława Karczewskiego, odbył się panel dyskusyjny "Cztery lata po Białym Szczycie". Dyskusja dotyczyła najważniejszych problemów i systemowych zagrożeń ochrony zdrowia w Polsce, m.in. w kontekście rekomendacji Białego Szczytu w 2008 r., zorganizowanego pod patronatem premiera Donalda Tuska i ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz, a także debaty "Dwa lata po Białym Szczycie", zorganizowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 r.