Polska Unia Onkologii skierowała do prezydenta Bronisława Komorowskiego list dotyczący pogłębiającego się deficytu w ochronie zdrowia i wynikających z tego problemów z dostępem do świadczeń zdrowotnych oraz sposobu wyjścia z impasu w świetle wejścia w życie Dyrektywy o Opiece Transgranicznej, co nastąpi pod koniec roku 2013. Oto jego treść: