We wszystkich oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia w całej Polsce jest 1065 mln zł nieuregulowanych świadczeń za 2010 rok - poinformowała w Sejmie wiceminister zdowia Agnieszka Pachciarz. - Z tym że trzeba też mieć świadomość, że oprócz świadczeń, w przypadku których limity zostały przekroczone, były też świadczenia, w przypadku których szpitale czy świadczeniodawcy nie wykonali kontraktu. Na koniec 2010 r., po zamknięciu ksiąg, było 500 mln zł niewykonanych świadczeń - dodała.