Zadłużenie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej na koniec I kwartału tego roku wyniosło 10 556,6 mln zł i było większe niż 3 miesiące wcześniej o 172,7 mln zł, tj. o 1,7% - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Jest to jednocześnie największa kwota zobowiązań szpitali ogółem od III kwartału 2003 r. W porównaniu z końcem I kwartału ub. roku długi spzoz zwiększyły się o 639,6 mln zł, czyli o ponad 6%.