Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak spotkała się w 24 maja z wiceministrem zdrowia Aleksandrem Soplińskim. Do stolicy udała się również posłanka Bożenna Bukiewicz oraz obecny i przyszły rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego: prof. Czesław Osękowski i prof. Tadeusz Kuczyński. Przedstawili oni wniosek o wydanie opinii w sprawie powołania kierunku lekarskiego na UZ.