W Katowicach w ramach kampanii "Prostata na lata" odbyła się debata "Walka z nowotworem prostaty w województwie śląskim". Jej celem było znalezienie najlepszych rozwiązań pozwalających na realną walkę z nowotworem prostaty w województwie śląskim oraz podkreślenie wiodącej roli profilaktyki oraz edukacji społeczeństwa w zakresie onkologii. Debata organizowana była przez Fundację "Wygrajmy Zdrowie" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.