Nie uważam, aby Jacek Paszkiewicz był największym problemem Narodowego Funduszu Zdrowia. Problemem jest za to struktura tej instytucji - mówi były prezes NFZ Andrzej Sośnierz. - Należałoby zdecentralizować NFZ i wyznaczyć do tego zadania człowieka, który rozumie system służby zdrowia. Obawiam się jednak, że w polskiej polityce mamy deficyt osób, które są przygotowane merytorycznie do takiego wyzwania - dodaje.