Starosta Jacek Jończyk i wicestarosta Marta Królik w imieniu Powiatu Wadowickiego oraz reprezentujący wykonawcę Dyrektor Oddziału Budownictwa Południe w Krakowie Paweł Ignacok z ramienia spółki Budimex S.A. w Warszawie podpisali 28 maja umowę na rozbudowę Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. W tym wydarzeniu w Sali Konferencyjnej ZZOZ w Wadowicach uczestniczyli Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski, Wójt Wieprza Małgorzata Chrapek, Wiceburmistrz Andrychowa Agnieszka Perończyk-Adamek, Zastępca Wójta Tomic Ryszard Góralczyk, Członkowie Zarządu, radni powiatowi oraz pracownicy placówki. Tego dnia miało miejsce przekazanie placu budowy.