Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy podjął 25 maja uchwałę o poparciu dla manifestacji organizowanej przez organizacje pacjentów 1 czerwca przed Ministerstwem Zdrowia przeciwko ograniczeniom administracyjnym i biurokratycznym w dostępie do leczenia dla dzieci i pacjentów dorosłych. Jednocześnie ZK OZZL postanowił, że delegacja związku weźmie udział w manifestacji pod hasłem "Politycy, pozwólcie nam leczyć! Nie przeszkadzajcie nam!"