Sytuacja dolnośląskich szpitali jest dobra. Od kryzysowych lat 2004-2005, gdy wiele lecznic borykało się z ogromnymi problemami finansowymi, uległa diametralnej poprawie. Obecnie żadna placówka nie ma problemu z płynnością finansową, żadna również nie znajduje się w procesie postępowania egzekucyjnego - poinformował dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej w Urzedzie Marszałkowskim Jarosław Maroszek na spotkaniu z dyrektorami placówek służby zdrowia.