8 pracowników Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie rozpoczęło 29 maja strajk głodowy. - Na listę chętnych do udziału w proteście głodowym wpisało się kilkadziesiąt osób, będzie on trwał, aż do skutku. Osoby, które ze względu na stan zdrowia będą rezygnować z udziału w głodówce, będą zastępowane kolejnymi zapisanymi - mówiła Ewa Jędrys z komitetu strajkowego.