25 szpitali otrzyma w tym i w przyszłym roku środki w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych na doposażenie i modernizację zakładów radioterapii. Elementem programu finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia są koszty zakupu specjalistycznej aparatury medycznej do radioterapii onkologicznej.