31 maja minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wręczył 45 osobom odznaki "Zasłużony Dawca Przeszczepu", przyznawane dawcom narządu oraz osobom, które więcej niż jednokrotnie oddały szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki. Była to trzecia taka uroczystość. Pierwsze odznaki zostały nadane przez Ministra Zdrowia w marcu 2010 r. Odznaki są nadawane na wniosek Centrum Organizacyjno-Koordynującego do Spraw Transplantacji "Poltransplant".