Dwunasta Gala Zachodniopomorskich Nobli za nami - w tym roku nagrody trafiły do 7 zachodniopomorskich naukowców, w tym do pracownika Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. n. med. Tomasza Byrskiego - za opracowanie i wdrożenie niezwykle skutecznego leczenia cisplatyną pacjentek z BRCA1-zależnym rakiem piersi, w wyniku którego uzyskuje się najwyższą częstość całkowitych remisji.