Ponad 406,6 mln zł zostanie przekazane Polsce w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Na taką kwotę opiewa 8 kolejnych umów podpisanych 1 czerwca przez wiceministra rozwoju regionalnego Pawła Orłowskiego i ambasadora Szwajcarii w Polsce Lukasa Beglingera. 2 umowy dotyczą energii odnawialnej w placówkach mecycznych, 1 - profilaktyki zdrowotnej. Polska otrzymuje szwajcarską pomoc od 2007 roku i jest jej największym beneficjentem.