30 maja na spotkaniu roboczym radni Rady Powiatu w Brodnicy omawiali sprawy związane z funkcjonowaniem szpitala i perspektywami jego rozwoju. Obecnie szpital funkcjonuje normalnie, przyjmuje pacjentów, zmniejsza się systematycznie spłacany przez powiat dług szpitala, a co więcej - szpital został rozbudowany o lądowisko. Audyt szpitala wykonany przez profesjonalną firmę zewnętrzną potwierdza stabilną obecnie sytuację lecznicy.