29 maja Janusz Wojtczak złożył na ręce starosty jarocińskiego Mikołaja Szymczaka rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej "Szpitala Powiatowego w Jarocinie" Spółka z o.o. Dzień później rezygnację złożyli dwaj pozostali członkowie rady: Katarzyna Dudziak i Grzegorz Czerwiński. 24 maja Wojtczak i Henryk Szymczak Zostali odwołani przez Zgromadzenie Wspólników z funkcji członków Rady Nadzorczej szpitalnej spółki.