W związku pojawiającymi się informacjami dotyczącymi likwidacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Neatologii dyrektor szpitala w Pińczowie Bartosz Stemplewski poinformował, że do dziś nie została podjęta żadna decyzja w sprawie jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu tych oddziałów. - Faktem jest, że wykazały one za rok 2011 stratę w wysokości 1,2 mln zł i utrzymanie dalszego ich funkcjonowania w obecnej formie nie ma racji bytu ekonomicznego - przyznał.