"Okno życia", czyli miejsce umożliwiające matkom niemogącym lub niechcącym opiekować się noworodkiem anonimowe, bezpieczne pozostawienie go, powstało w Jastrzębiu-Zdroju, a dokładniej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Uroczystego otwarcia dokonał 3 czerwca ks. Krzysztof Bąk, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej.