Z najnowszych danych GUS wynika, że na Dolnym Śląsku poprawił się tzw. wskaźnik umieralności okołoporodowej. Poprawa jest radykalna, jeszcze 3 lata temu ten region tracił najwięcej dzieci w Polsce. 2 lata temu wskaźnik ten dla Dolnego Śląska wynosił 8,2‰, w 2010 r. spadł do 7,1‰, a w 2011 r. - do 6,9‰.