Drzewko Życia "Zjednoczeni dla transplantacji" zasadzili 25 maja pacjenci po przeszczepach i opiekujący się nimi lekarze z Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Uroczystości towarzyszył panel poświęcony zagadnieniom transplantacji, będący częścią dwudniowej konferencji naukowo-lekarskiej, zorganizowanej w ramach obchodów 10-lecia ASK.