W Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy pracę w tym roku straciło już 46 osób i pewne są kolejne zwolnienia. Związkowcy wiedzą, że to konieczność, ale chcą mieć kontrolę nad zwolnieniami, dlatego powstał tam międzyzwiązkowy komitet ochrony praw pracowników.