Pewnie nie jest najlepszym pomysłem, żeby nagradzać tych dyrektorów, którzy powodują kaskadowe zadłużanie szpitala. Ale z drugiej strony trzeba spojrzeć na to uczciwie. Jeśli chcemy, żeby dobrze zarządzać nie tylko szpitalem, ale w ogóle móc korzystać z takiego zasobu dobrej kadry menadżerskiej, to musi kosztować. I z tym się też musimy liczyć. Ja nie jestem zwolennikiem tezy, że dobry dyrektor to najtańszy dyrektor. Niekoniecznie zawsze tak musi być - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej "Jedynki" minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.