Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła efektywność działań podejmowanych przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim w latach 2009-2011 w celu zrównoważenia przychodów i kosztów działalności oraz zaniechanie części działań restrukturyzacyjnych mogących przyczynić się do ustabilizowania jego sytuacji finansowej.