Od 12 czerwca szpital powiatowy im. bł. Marty Wieckiej w Bochni ogrzewa słońce. W placówce odbyło się uroczyste zakończenie projektu polegającego na modernizacji źródeł ciepła oraz montażu solarów. Inwestycja kosztowała 4,7 mln zł, dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.