Petycja - która 20 czerwca wpłynęła do MZ - wzywa, by minister Arłukowicz pilnie zajął się sprawą "kolejnego kryzysu, który szykuje się w ochronie zdrowia" od 1 lipca.
W petycji do szefa MZ lekarze podkreślili, że zgodnie z ustawą refundacyjną 1 lipca przestaną obowiązywać zawarte przez NFZ z większością lekarzy kontrakty uprawniające do wystawiania ubezpieczonym pacjentom recept na leki refundowane.