45 uczonych, w tym 11 w dziedzinie nauk medycznych, otrzymało w piątek nominacje profesorskie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Sukces każdego z państwa składa się na szansę na sukces całej polskiej nauki i szkolnictwa wyższego - powiedział Komorowski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.