Polscy i amerykańscy naukowcy będą współpracować w poszukiwaniu nowych leków i metod leczenia raka. Porozumienie w tej sprawie zawarło w poniedziałek polskie konsorcjum złożone z 5 uczelni oraz University of Texas MD Anderson Cancer Center. Amerykański ośrodek jest największym w USA i jednym z największych na świecie centrów zajmujących się leczeniem nowotworów i badań nad rakiem.