O planach uruchomienia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim rozmawiała marszałek Elżbieta Polak z prof. Barbarą Kudrycką, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 28 czerwca pani minister spotkała się w Warszawie z lubuską delegacją, którą stanowili również parlamentarzyści: posłanka Bożenna Bukiewicz i poseł Waldemar Sługocki oraz najwyższe władze UZ: rektor prof. Czesław Osękowski oraz prof. Tadeusz Kuczyński, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, rektor elekt.