Przedstawiciele środowiska nauki, medycyny, biznesu oraz sektora publicznego spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim, by dyskutować o koncepcji powstania w regionie innowacyjnego centrum medycznego. Było to pierwsze spotkanie, podczas którego w tak licznym gronie omawiano ideę przedsięwzięcia łączącego ochronę zdrowia oraz działalność naukową.