W listopadzie br. ośrodek radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zacznie przyjmować pacjentów onkologicznych, którzy do tej pory musieli korzystać z innych ośrodków na terenie całego kraju, a szczególnie w Olsztynie lub Gdańsku. Lecznica wydzierżawi część pomieszczeń firmie NU-MED Grupa S.A. Nowa placówka planuje świadczyć usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.