5 lipca w zielonogórskim szpitalu otwarte zostało Centurm Monitorowania Chorób Nowotworowych, które powstało na mocy Porozumienia Partnerskiego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013. Porozumienie zostało podpisane 24 lutego 2011 r. pomiędzy niemieckim Stowarzyszeniem Brandenburskim Tumorzentrum w Bad Saarow a Szpitalem Wojewódzkim SPZOZ w Zielonej Górze.